Základní principy chování uživatelů

Jenny Gove a Patrick Larvie, Google

13.30–14.15

Konferenční centrum City Na strži 1702/65, Praha 4 mapa

Co se dozvíte

Internet se za posledních pět let stal složitějším. Objevily se nové reklamní modely, sociální sítě, marketingové nástroje a způsoby integrace dříve rozdrobených komunit a webů. Tato složitá spleť vás může při přípravě nového webu úplně zahltit. Zkuste se zaměřit na jednoduchost a myslet na své publikum, na potřeby uživatelů a hodnoty, které jim nabízíte. V přednášce představíme, jakým způsobem v Googlu poznáváme své uživatele, a nabídneme několik tipů, jak s tím můžete začít i vy. Zmíníme také několik aktuálních témat ve vztahu k použitelnosti – nové typy zařízení, online identitu a soukromí.

Jenny Gove

Jenny Gove

Manager and Senior User Experience Researcher – Google

Jennifer působí v Google na pozici Manager and Senior User Experience Researcher. Má na starosti uživatelský výzkum pro Google Apps. V minulosti zde pracovala také jako manažer týmu reklamy a uživatelského výzkumu. Uživatelský výzkum prováděla také během angažmá v Sun Microsystems. Zkušenosti má i ze start-upu Zadu, kde vytvářela interakční design pro komunikaci a spolupráci přes internet.

Kariéru začala na akademické půdě, učila na Open Universtiy v Británii, kde prováděla výzkum na poli edukačních technologií. Na univerzitě v Southamptonu získala titul Ph. D.

Sledujte Jenny na Twitteru.

Patrick Larvie – Google

Patrick Larvie v Googlu vede tým uživatelského výzkumu – víceoborovou skupinu zaměřenou na porozumění součinnosti lidí a počítačů. Odborníci z celého světa se zde snaží těžit ze společenských, humanitních i technických nauk a dát směr vývoji produktů Googlu.

Patrick studoval antropologii a zajímá se kulturní dopady interakce lidí s počítači, hlavně v kontextu významu technologie pro běžné lidi, jak se chápe v Sillicon Valley.

Dříve působil jako vedoucí týmu mezinárodního výzkumu v Yahoo! a jako ředitel Institutu pro studium náboženství v Riu de Janeiru. Snaží se o osvětu v oblasti zapojení uživatelů do tvorby technologií, které mají dopad na každodenní život. Studium na chicagské univerzitě zakončil ziskem titulu Ph.D. Žije v San Francisku.

Partneři

Záštita

Programový partner

Produktový partner

Mediální partneři

Galerie chyb použitelnosti

Podělte se s námi o ukázky z webu či každodenního života v Galerii chyb použitelnosti.